wtorek, 15 listopada 2016

Nawyki, dzięki którym Mały Kłosek i cała rodzina nie mają problemów zdrowotnych ...

O nasze zdrowie dbamy intensywnie od kilku miesięcy. Nic nie dzieje się bez powodu i nic się nie udaje bez ciężkiej, systematycznej pracy. Oto nasze CODZIENNE nawyki, które sprawiają, że jesteśmy zdrowi, nie chodzimy do lekarza i nie korzystamy ze specyfików a aptece. Tym samym budujemy naszą odporność, z której organizm korzysta w okresie przeziębień i zachorowań :)

1. SUPLEMENTACJA - suplementacja działa świetnie pod warunkiem, że jest dobrana indywidualnie i po zrobieniu badań, jakie braki witamin i minerałów mamy w organizmie. Branie czegokolwiek nie ma sensu, a już tym bardziej kupowanie suplementów, bo ktoś nam polecił. Suplementy są skuteczne jeśli również je odpowiednio dawkujemy, czyli witaminy rozpuszczane w wodzie stosujemy w połączeniu z wodą, a witaminy rozpuszczalne w tłuszczu łączymy z tłuszczem i nie boimy się tłuszczu, bo dobry tłuszcz może nam tylko pomóc.

2. WARZYWA - codziennie, bez wyjątków, najlepiej sezonowe, z ogródka, od rolnika, z osiedlowego warzywniaka, wcale lub jak najmniej z marketów.

3. OWOCE - podobnie jak warzywa, jak najwięcej sezonowe, z ogródka, od rolnika, z targu, jak kupujesz ze sklepu to umyj je porządnie, najlepiej płynem, który rozpuszcza chemię, a zobaczysz jaki jest na nich brud ... :).

4. WODA - do picia i nawodnienia, przez cały czas, niby takie oczywiste, a jednak wiele osób tego nie stosuje, wypracowanie nawyku picia i noszenia ze sobą wszędzie wody, tak żeby nie mieć wymówek, że nie było, gdzie kupić, jest świetnym pomysłem na rozpoczęcie swojej przygody ze zmianą na lepsze.


5. DOBRE jedzenie: podobnie jak warzywa i owoce, kupowane jak najwięcej lokalnie, bez chemii i antybiotyków

- mięso - każde (wieprzowina, wołowina, drób, ...), ale z lokalnego i wiejskiego źródła i zobaczycie po kilku razach, jaka jest różnica w smaku i wyglądzie od mięsa ze sklepu

- jajka - TYLKO wiejskie, żadne inne

- orzechy - różnego rodzaju, jako przekąska, dodatek do potraw, świetny smak - włoskie, brazylijskie, macadamia, nerkowce, laskowe, ale ... NIE ziemne

- ryby - dużo nasze krajowe, świeże, z wolnego łowu, jak najmniej hodowlane, oczywiście jest drożej, ale to tylko na zdrowie

6. KOSMETYKI - dobrej jakości, zdrowe, najlepiej dobrane do nas samych, które oczyszczają, nawilżają, odżywiają, wchłaniają się i działają głębiej, niż tylko powierzchniowo.

7. ŚRODKI CZYSTOŚCI - oczyszczające, myjące i rozpuszczające chemię, dzięki czemu kupione w sklepie warzywa i owoce można porządnie umyć, a i zdziwicie się ile na nich brudu. I to wcale nie znaczy, że te środki są chemiczne, bo natura też dobrze sobie radzi z syntetykami. Uważność i samodzielne myślenie, a nie ślepe podążanie za reklamami, w wyborze są kluczowe.

I tak codziennie małymi krokami do przodu ... a po miesiącu będzie już 30 kroków ... :)

A na przekąskę kolory jesieni - sałatka owocowa - banan, jabłko, gruszka ... jak zawsze takie proste, że aż trudne ... :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz