O NAS

Cześć :-)

Witamy w naszym bezglutenowym świecie. Bezglutenowa rodzina 1+2 - Mama Beata, córka A. i synek F. (zwany Małym Kłoskiem), za sprawą którego rozpoczęła się nasza przygoda bez glutenu i kilku innych składników, jak nabiał, cukier oraz mąką kukurydziana, która jest bardzo popularna wśród osób bezglutenowych i tych trzech rzeczy nie jemy od jakiegoś czasu. Efekty już mamy i dalej się staramy. Codziennie szukamy nowych inspiracji, przepisów i pomysłów jak pomyślnie przejść na jedzenie bez popularnych mąk, cukru, mleka i jogurcików ...

Ta strona to historia i codzienne życie rodziny, w której dzieci jedzą bez glutenu oraz jedzonko również bez mąki kukurydzianej, której jest dużo w przepisach bezglutenowych.

To miejsce, gdzie Mama sama daje przykład dzieciom i najpierw zaczęła od siebie, a teraz włączyła się już cała domowa ekipa.

To pomoc dla rodziców, jak sobie poradzić i wdrażać małymi krokami bezglutenowe życie, kiedy do tej pory żyło się bardzo glutenowo-nabiałowo-cukrowo.

To w końcu historia Małego Kłoska, który w blisko wieku 7 lat przechodzi na dietę bezglutenową, a przecież tak bardzo "kocha gluten", bo "on jest taki PYSZNY" :-)
Ale teraz Kłosek poznaje nowe smaki, nowe potrawy, nowe zapachy, nowe kolory i dzielnie ich próbuje, na razie z różnym skutkiem - czasami smakuje, czasami mniej, ale jest bardzo dzielny. Mama jest z niego dumna, a Siostra kroczy razem z nami.

Przepisy i jedzenie będzie proste, szybkie i z ogólnie dostępnych produktów, bo Mama Kłoska nie ma czasu długo gotować. Nie mieszkamy też w dużym mieście, gdzie są sklepy z bezglutenową i zdrową żywnością.

Pojawią się też zamienniki dla mąki pszennej, nabiału i słodyczy.

Próbujemy różności i szukamy jedzonka dla nas najbardziej przyjaznego smakowo i zapachowo oraz kolorowo :)

Zapraszamy :-)

2 komentarze:

  1. ... super :) ... moja mama ma silną nietolerancję glutenu - podsyłam stronę ... myślę, że się jej spodoba także od strony estetyki i przejrzystości ... powodzenia ...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękujemy Ula i zapraszamy po inspirację :) U nas jest prosto, szybko i niedrogo :) Dania dostosowane do smaków dzieci, ale każdy znajdzie coś dla siebie.

      Usuń